MF 2200

Üstün Performans

 

MF 2200 Serisi, önceki model olan MF 2100 Serisinin üstün tasarımını korumakta ve performansını arttıran ek özellikleri içermektedir.

Bu balya makineleri, yoğun, düzgün şekilli balyalar yapar ve güvenilir, dayanıklı ve düşük maliyetlidir.

        TEKNİK BİLGİ

Modeller

 

Model                  Oda Boyutu (mm)       Paketleyici        Kıyıcı       Paketleyici Kıyıcı

MF 2240               800 x 700                  X                       X              X

MF 2250               800 x 900                  X                       X              X

MF 2260             1200 x 700                  X                       X              N/A

MF 2270             1200 x 900                  X                       X              N/A

MF 2270 XD        1200 x 900                  X                       X              N/A

MF 2290             1200 x 1300                X                       X              N/A

 

Özellikler

 

Toplama

Herhangi bir MF 2200 Serisi modelinin en etkileyici özelliklerinden biri toplayıcıdır. Bu makinelerin her birinin yutabileceği ekinlerin tam hacmine inanabilmeniz için görmeniz gerekir. Toplayıcı kapasitesi büyük olsa bile, döner ekin basınçlı rüzgar koruması, ekinlerin üzerinde hala hassas olmasını sağlar.

Ön sıkıştırma Sistemi

Muazzam kapasite, endüstride lider balya yoğunluğu ve mükemmel şekil; hepsi ödüllü ön basınçlı oda tasarımından gelmektedir. Yalnızca oda tamamen dolu olduğunda boşaltma kapısı etkinleşecektir ve doldurucu çatal, tamamen şekillendirilmiş taneleri balya odasına gönderecektir.

 

Balya biçimi

Muazzam bir kuvvetteki müthiş bir şanzıman tahriki ile piston, iki ağır yük bağlantı kolu üzerinden bağlanır. Burası, piston yüzündeki yükü ölçen hücreleri içerir. Yük hücrelerinden gelen bilgi, otomatik yoğunluk kontrol sistemini kontrol etmek için kullanılır ve aynı zamanda, eşit olmayan tırpanlar karşı karşıya gelmişse kullanıcıya sürücü ok kılavuzları sunar.

OptiForm balya odası

MF 2200 Serisi‘ndeki balya odası, mükemmel bir şekil ve inanılmaz yoğunlukta balyalar üretmek için tasarlanmıştır. Tasarımı büyük bir güç ve yıllar boyu güvenilirlik sağlamaktadır. MF 2270 XD ve MF 2290 büyük balya makinesi, bu yüksek kapasiteli ve yüksek yoğunluklu modellerde ‘En İyi Düzen‘i sağlayan yeni OptiForm balya odası özelliğini taşımaktadır. Bu iki modeldeki kapılar, önceki modellere göre önemli ölçüde uzundur ve çok daha iyi balya şekli ve balya boyunca kesintisiz yoğunluk sağlayan balya basıncını geliştiren zarif bir profile sahiptir.

 

Otomatik yoğunluk kontrolü

Çift etkili yoğunluk kolları, C1000 Balya Denetleyicisi ile otomatik olarak kontrol edilen kesintisiz balya yoğunluğu vermek için her iki tarafa ve üst oda kapılarına da basınç uygular.

Çift düğümleyici sistem

Hesston fabrikasında geliştirilen çift düğümleyici sisteminin, 35 yılı aşkın bir süredir dünyanın her yerinde milyonlarca balyayı bağlayan, eşsiz bir dayanıklılığı vardır. Bu önemli görevini MF 2200 Serisi büyük balya makinelerinde gerçekleştirmeye devam etmektedir. Mükemmel balya kalitesi ve koruması amacıyla, düğümleyiciler ana şanzımandan doğruca zincir tahriklidir, bu da pistonun, düğümleyicilerin ve iğnelerin tam senkronize olmasını sağlar.

Düğümleyici AutoLube sistemi, düğümleyici deposundaki yirmi altı kilit noktasını düzenli olarak yağlayarak arka arkaya tüm balyalarda sorunsuz, güvenilir performansı sağlamaya yardımcı olur.

 

Yeni Otomatik Zincir Yağlama Sistemi, balya makinası üzerindeki zincir tahriklerine otomatik olarak yağ uygular. Parça ömrünü uzatmak için başka bir özellik ise, bakımı en aza indirmek ve sahip olma maliyetinidüşürmektir.

İsteğe bağlı Elektronik Balya Uzunluğu Kontrolü özelliği, C1000 Balya Monitörü ile balya uzunluğunun hızlı ve basit bir şekilde ayarlanmasını sağlar.

Düğümleyici fan ve sicim deposu

Balya makinesine monte edilmiş hidrolik pompa ile güçlendirilmiş standart düğümleyici fan, düğümleyici yığını içinde 140 km/s hızında kesintisiz hava akımını koruyarak düğümleyici bölgesine giren herhangi bir kiri anında temizler. Tasarım, bizim yüksek kapasiteli bileşimlerimizde kullanılanlara benzeyen tam genişlikte, hidrolik tahrikli türbin fan kullanır. Bunlar, üstün, etkili hava akımını sağlar.

 

Sicim deposu

Tüm modeller ‘Kolay-Dolar‘ sicim kutularında, en uzun günün işi için yeterli olacak olan 30 top sicimi taşırlar. Gün içerisinde yeniden doldurmanız gerekmediğinden, verimlilik artar. Her bölmenin geniş boyutları ‘süper büyük‘ boyutlu sicim makaralarının kullanılmasına olanak sağlayarak, daha fazla sicimin taşınmasını ve böylece her sicim doldurulduğunda daha fazla balyanın üretilmesini kolaylaştırır.

 

Tam kontrol

Tüm balyalama işlemi, çok yönlü ve basit kullanımlı C1000 Balya Monitörü aracılığıyla, kontrolü işlemin her aşamasında kullanıcının parmaklarının ucuna vererek, baştan sona denetlenebilir. Alanındaki en iyi monitör olarak kabul edilen konsol, tam ihtiyaç duyulan bilgileri görüntüleyecek şekilde kişiselleştirilebilir.

C1000 Balya Monitörü

Yüksek kaliteli, kolay okunabilir renkli ekran günün veya gecenin hangi saati olursa olsun daha net olamazdı ve balyanın kendisi tamamen ISO uyumlu olduğundan ISO VT terminali olan herhangi bir traktörde kullanılabilir.

MF 2270 XD büyük balya makinesi

En yüksek yoğunlukta balyalar üreten bir makineye ihtiyacınız varsa, o zaman bu sizin makinenizdir. MF 2270 XD büyük yeteneklere sahiptir ve balya başına %15 ila %20 arasında daha fazla malzemeyi kolayca üretir.* Massey Ferguson 2270 XD, Ekstra Yoğunluklu büyük kare balya makinesi, balyalara %15-%20 arasında daha fazla malzeme sıkıştırır. ** 1,2m x 0,90m boyutlarındaki balyalarla taşıma maliyetlerini düşürmek için özel olarak tasarlanan bu makine çok daha yoğun ve ağır balyalar üreterek taşıma alanını optimize eder ve maliyetleri azaltır.

* Standart MF 2270 model büyük balya makinesine göre. ** Uygun yüksek özellikli sicimi kullanarak

 

Tek veya çift aks

Beş model tek veya çift aks ve hidrolik veya isteğe bağlı pnömatik çalıştırılan fren seçeneği ile birlikte gelir.

 

Kıyıcı

Yüksek kaliteli silolama veya doğranmış saman için, tüm MF 2200 Serisi büyük balya makinalarına fabrikada ağır hizmet tipi kesici ünitesi takılabilir. Bu ünite, ekinleri sizin istediğiniz uzunlukta keser ve paketleyici dişlileri ekinleri alır ve ön basınçlı odayı doldurur. Paketleyici dişlilerini koruyarak, tanelerin tüm önemli kalitesinden taviz verilmemiştir.

Paketleyici Kesici balya makineleri

MF 2240 ve MF 2250 modellerinde mevcut ‘Paketleyici Kesici‘ mükemmel kesme kabiliyetlerini yüksek çıkış ve düşük güç tüketimi ile birleştirir. Paketleyici Kesici, paketleyici odanın tabanında bulunan altı sabit bıçak boyunca yemleri çekmek için üç aşamalı paketleyici özelliğine sahiptir.

 

Aksesuarlar

MF 2200 balyalama makineleri, makinenin konumu, ayarları ve performansı ile ilgili veri toplayan ve aktaran AgCommand sistemine uygundur.

Balyalama işlemi ile ilgili bilgi, bir GPS anteni ve GSM telefon modülüne bağlı olan makine üzerindeki veri kaydedici tarafından depolanır. Konum bilgisine sahip bu veriler, daha sonra güvenli bir AGCO sunucusuna aktarılır; burada, ürün sahipleri ve operatörler, parola korumalı bir web sayfası aracılığıyla bilgileri görüntüleyebilir.

Sistem, bu önemli "filo yönetimi" bilgilerini iletmek üzere siz çalışırken otomatik olarak veri aktarır.

AgCommand Advanced, daha ayrıntılı ve daha kapsamlımakine analizi sağlamak üzere CANBUS‘tan çok miktarda veri toplar. Bu bilgiler, hızlı ve kolay bir şekilde çok yararlı bir ‘Tarla Özet Raporu‘ içinde birleştirilir; bu rapor, tarla ve ürün ayrıntılarını ve balya sayısını gösterir.

 

 

- İletişim

- Online Menu

- Bize Katılın

AFYON MERKEZ

Yenice Mah. Mareşal Fevzi Çakmak Bulvarı No:55/2   AFYONKARAHİSAR

Tel: 0272 223 54 54 - 223 56 56

KÜTAHYA ŞUBE

Fuatpaşa Mh. 50.Sk. No: 65  Kütahya

Tel: 0274 223 03 00 - 223 03 43

DİNAR ŞUBE

Stadyum Mh. Korubaşı Sk. No: 1 Dinar

Tel: 0272 355 55 56

EMİRDAĞ ŞUBE

Eskişehir Cd. Yıldıztepe Mh. No:97 Emirdağ

Tel: 0272 442 45 42

SANDIKLI ŞUBE

Ece Mh. Yunus Emre Bulvarı        No: 176 Sandıklı

Tel: 0272 515 35 55

e-mail:  info@demirellertraktor.com.tr

Design by: Com.On Graphics

Çalışma Saatleri Sabah: 08.30 - Akşam: 18.00